تبلیغات شبکه های اجتماعی

در جهان امروز شبکه های اجتماعی پا را از کاربرد های تفریح و سرگرمی و ارتباطات فراتر گذاشته اند و در زمینه تبلیغات و بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند.

تعداد بی شماری از شرکت ها و حتی کسب و کارهای کوچک به منظور کسب درآمد و سود ناشی از ارتباط با جامعه نامحدودی از کاربران اینترنتی و شبکه های اجتماعی در این رسانه ها فعالیت می کنند.

در این میان طراحی پست ها ، مقالات ، تصاویر و ویدیو های تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی جهت جلب توجه در میان انبوهی از تبلیغات اهمیت زیادی دارد.

شرکت تبلیغاتی سپیدگرافیک

چرا تبلیغات در شبکه های اجتماعی اهمیت دارد؟

تبلیغات در شبکه های اجتماعی به چندین دلیل اهمیت دارد. اولا اینکه تعداد کاربران زیادی را مقابل شما قرار می دهد. همچنین شما دسترسی نامحدودی به جای جای نواحی جغرافیایی در کل دنیا دارید. شبکه های اجتماعی مانند وب سایت های این خاصیت را دارند که در تمام ساعات شبانه روز کسب درآمد کنید.

در ضمن هزینه های تبلیغات و بازاریابی در رسانه و شبکه های اجتماعی به صرفه تر و پایین تر از سایر رسانه های می باشد و ذکر این نکته مهم است که شبکه های اجتماعی قابلیت تبلیغات مولتی مدیا و به هر صورتی را برای شما فراهم می کنند

در ادامه بیشتر از اهمیت شبکه های اجتماعی مجازی و تبلیغات در این رسانه ها برای شما توضیح خواهیم داد.

شبکه اجتماعی چیست؟

در مفهوم عام شبکه های اجتماعی به هرگونه روابط میان انسان ها اطلاق می شود که منجر به ایجاد گفتمان ، انتقال اطلاعات و بیان اهداف می شود. البته مقصود ما از شبکه های اجتماعی به شکل جدید آن و رسانه های ارتباطی مبتنی بر اینترنت می باشد.

شبکه های اجتماعی یک نهاد اجتماعی از مجموعه ای از کاربران براساس روابط دو و چند تایی میان آنان ساخته شده است.

چشم انداز شبکه های اجتماعی یک مسیر شفاف و روشن از آنالیز ساختار کلی جامعه را فراهم می آورد.

در این میان اهمیت شبکه‌ های اجتماعی مجازی در عصری که عصر ارتباطات خوانده می‌شود، به عنوان مسیر تکامل تکنولوژی های ارتباطی بر هیچ کس پوشیده نیست. رسانه های اجتماعی به عنوان یکی از پدیده های عصر حاضر و یکی از بحث برانگیز ترین امکانات در اینترنت می توانند در جوامع امروزی تاثیرگذار باشند. به گونه ای  با افزایش محبوبیت شبکه‌ های اجتماعی جهان در حال کوچکتر شدن است و افراد بیشتر از قبل با هم در ارتباط هستند.

مراحل فوق تخصصی طراحی فروشگاه اینترنتی

نقش تبلیغاتی شبکه های اجتماعی

توئیتر ، فیسبوک ، لینکدین ، اینستاگرام را مشاهده کنید ، از هر سه پستی که می بینید حداقل یکی از آنها در رابطه با تبلیغ یک محصول یا شرکت و یا خدمتی خاص است.

این رسانه ها در ابتدا با هدف ایجاد ارتباط  و سرگرمی طراحی و ایجاد شده اند اما از آنجا که بشر امروزی از هوش و خلاقیت زیادی برخوردار است توانسته به خوبی از نقش تبلیغاتی شبکه های اجتماعی بهره ببرد.

این نقش زمانی پر رنگ تر می شود که بدانید درصد بالایی از مردم جهان در حداقل یکی از شبکه های اجتماعی مجازی عضویت دارند.

در عین حال مخاطب شما از یک منطقه یا کشور خاص نیست و شما تبلیغات خود را به کل کشور و یا جهان ارائه می دهید.

نقش تبلیغاتی شبکه های اجتماعی بر بعد ارتباطی آن غلبه کرده است و برای مثال کلیپ های فان و سرگرمی را که در اینستاگرام می بینید همگی یک لینک یا متن تبلیغاتی را همراه خود دارند.

تولید محتوا تبلیغاتی اینستاگرام

اهمیت شبکه های اجتماعی در بازاریابی

نام بازاریابی را همیشه در کنار تبلیغات شنیده ایم و شبکه های اجتماعی مجازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

زمانی که شما با تعداد زیادی از کاربران تشنه برای دریافت اطلاعات مواجه هستید در حقیقت به بهترین منبع برای بازاریابی و ارائه محصولات و خدمات خود دسترسی دارید.

طبق پژوهش های انجام شده به اثبات رسیده است که بیش از یک ملیارد و 500 ملیون نفر در فیسبوک عضویت دارند و این برای سایر اپلیکیشن های رسانه های اجتماعی نیز عددی در همین حدود است.

در ایران نیز جامعه وسیعی از کاربران در یکی از رسانه های اجتماعی فعالیت دارند و بسیاری از شرکت های بزرگ هزینه های بالایی برای بازاریابی در این شبکه ها صرف می کنند.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی علاوه بر دسترسی به کاربران بی شمار از این جهت که این رسانه ها ابزار های اصلی دادن خوراک فکری به کاربران هستند نیز اهمیت دارد

یکی از بهترین روش های بازاریابی ارسال صریح اطلاعات جدید به ذهن مخاطب است ، پس راهش را پیدا کردید !

تبلیغات شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

طراحی تبلیغات شبکه های اجتماعی
تبلیغات در شبکه های اجتماعی مجازی

طراحی تبلیغات در شبکه های اجتماعی

حال به سراغ اصل مطلب می رویم ، یعنی طراحی تبلیغات در شبکه های اجتماعی .

روزانه با حجم زیادی اطلاعات ، تصاویر و ویدیو های تولید شده در شبکه های اجتماعی مواجه می شوید ، خیلی از آنها را بررسی و مشاهده می کنید و درصد بیشتری از آنها را بدون مشاهده رد می کنید. به چه علت ؟

تفاوت پست هایی که نظر شما را جلب می کنند و آنهایی که برای شما جذاب نیستند چیست؟ پاسخ این سوال کاملا روشن است ، طراحی حرفه ای !

وقتی از طراحی حرف می زنیم مقصودمان ، ابعاد گرافیکی و تولید محتوا می باشد.

ما برای شما انواع تصاویر گرافیکی تبلیغاتی ، طراحی پست ، محتوای مناسب برای ارائه ، ویدیو کلیپ های مربوط به کسب و کار شما ، موشن گرافیک و تبلیغات در اینستاگرام و فیسبوک و تلگرام و … را انجام می دهیم.

این فرآیند می تواند با توجه به نظر شما به صورت مداوم و دوره ای و یا به صورت مقطعی و گزینشی انجام شود اما پیشنهاد ما به شما حضور فعال در شبکه های اجتماعی می باشد.