طراحی مجله

طراحی مجله
پیدایش یک مجله به فرمت، طرح جلد، صفحه آرایی و ترتیب جایگیری مقاله های آن بستگی دارد.
افزون بر این چگونگی شکل حروف و جایگیری تصاویر در صفحه های منفرد اهمیت زیادی دارد.
طراحی و صفحه‌آرایی نشریات در سه دسته مهم روزنامه، کتاب و مجلات تقسیم‌بندی میشوند.
از این میان روزنامه‌ها به دلیل اینکه وظیفه اطلاع‌رسانی آیتم‌های مختلف خبری را دارا میباشند،خوانندگان تقریباً ثابتی را دارند که بنابراین دیگر احتیاجی به صفحه‌آرایی و گرافیک خاص و خلاقیت و نوآوری‌های بدیع در هر شماره را ندارد، هرچند نوع طراحی آنها باعث جذب بیشتر خوانندگان و افزایش تیراژ روزافزون‌شان می‌شود.

طراحی خبرنامه

در طراحی و صفحه‌آرایی کتاب‌ها نیز سادگی و در اغلب موارد عدم گرافیکی بودن صفحات از ویژگی‌ اصلی میباشد، چرا که پیش‌فرض مطالعه کتب، نیاز مخاطب به مطالب کتاب تشخیص داده شده و صفحه‌آرایی گرافیکی را جزو عوارض و فرعیات آن می‌شمارند و بیشتر به نوع چاپ و جنس ورق‌های کتاب بها داده می‌شود همچنین نوع طراحی نیز باید مطابق با سلیقه مخاطب کتاب و موضوعات آن انجام پذیرد.
در طراحی مجله اما داستان کمی متفاوت تر است.

در واقع مهم‌ترین بعد یک مجله را گرافیک و صفحه‌آرایی ممتاز آن مشخص می‌کند،چرا که وقتی مجله‌ای در پیش‌خوان روزنامه‌فروشی‌ها یا فروشگاه‌های تصویرسازی پرزرق و برق مجلات می‌باشد طراحی جلد آن بخصوص باید از جذابیت کافی برخوردار باشد تا مخاطب بیشتری را به سمت خود بکشاند.

از این‌روست که صفحه‌آرایی و طراحی مجلات نوعی اصول تبلیغی به شمار می‌رود و گرافیست‌های مجلات می‌بایست علاوه بر دانش گرافیکی لازم و تجربه کافی، از علم روان‌شناسی در جذب مشتری نیز آگاه باشد.
مجموعه سپیدگرافیک در زمینه طراحی مجله ،طراحی کتاب،صفحه آرایی آماده ارائه خدمات به مخاطبان خود می باشد.

طراحی جلد مجله

طراحی جلد نشریه

طراحی جلد کتاب

طراحی جلد و پشت جلد مجله

طراحی مجلات

طراحی مجله

طراحی و تبلیغات

طراحی کاتالوگ

جهت هماهنگی و اطلاع از نحوه همکاری طراحی مجله با شماره های سپیدگرافیک تماس حاصل نمایید

ارائه بهترین خدمات طراحی و تبلیغات توسط سپیدگرافیک

 

طراحی مجله طراحی جلد