مرجع تخصصی طراحی

خدمات گرافیکی طراحی کاتالوگ و بروشور با پشتیبانی حرفه ای توسط شرکت تبلیغاتی سپیدگرافیک ، بر اساس اصول بازاریابی و تبلیغات و به صورت اختصاصی برای محصولات و خدمات با بیش از 20 طراح حرفه ای. ما کلیه سفارش های کاتالوگ را با مشاوره رایگان طراحی و ارائه ایده های جدید جهت تمایز تبلیغات شما از رقبا در چندین قالب متفاوت ارائه می نماییم.

جهت رفاه حال مشتریان هزینه های قرارداد طراحی کاتالوگ را پایین تر از تعرفه انجمن طراحان گرافیک تعیین کرده ایم.

به ازای هر سفارش طراحی چندین طرح متفاوت از بروشور و کاتالوگ برای انتخاب راحت تر شما تحویل می دهیم.

همچنین مشاوره های تخصصی برای انتخاب ابعاد کاتالوگ ، انتخاب نوع و روش چاپ ، اعمال اصلاحات و تغییرات مدنظر مشتری بدون دریافت هزینه اضافه از دیگر ویژگی های مجموعه سپیدگرافیک می باشد.

برخی از نمونه کارهای سپیدگرافیک را مشاهده نمایید

خدمات حرفه ای طراحی کاتالوگ

خدمات حرفه ای طراحی کاتالوگ را از ما بخواهید. طراحان ما با وسواس زیاد خاص ترین طرح ها را به شما تحویل می دهند. سپیدگرافیک علاوه بر طراحی چهارچوب کلی کاتالوگ با روش های نوین ، تصاویر و عکس های موجود را نیز ویرایش می نماید. همچنین در صورت نیاز مشاورین ما محتوای تبلیغاتی متناسب با محصولات و خدمات شما را نیز نگارش می کنند.

طراحی تصاویر گرافیکی کاتالوگ

در کاتالوگ باید تصاویر باکیفیت استفاده شود. در صورتی که به علت هزینه های بالای عکاسی صنعتی نتوان تصاویر مناسب تهیه کرد طراح باید اقدام به ویرایش تصاویر و عکس های موجود نماید تا جنبه های بصری کاتالوگ تقویت شود. وقتی از محصولی که می خواهید معرفی کنید تصویری جذاب به مشتری ارائه دهید احساس ملموسی را در وی ایجاد می کنید.

مطلب مهم در این رابطه : اهمیت تصاویر باکیفیت در طراحی کاتالوگ

تولید محتوای کاتالوگ

در کنار استفاده از تصاویر مناسب ، محتوا و پیامی که در کاتالوگ درج می شود باید بر اساس اصول تبلیغاتی تولید و نگارش شود.

تولید محتوای تبلیغاتی فرآیندی است که امروزه اهمیت بسیاری پیدا کرده. در گذشته کاتالوگ ها بیشتر به معرفی و بیان مشخصات محصول خلاصه می شدند اما با توجه به افزایش رقبا و کالاهایی مشابه ، نحوه ارائه و محتوای تبلیغاتی اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

اهمیت کاتالوگ در تبلیغات

کاتالوگ یکی از پرکاربردترین و با اهمیت ترین ابزار تبلیغات و بازاریابی در تمام دوره های زمانی از گذشته تا به امروز محسوب می شده است. از کاتالوگ در کلیه فعالیت ها و کسب و کار های خدماتی ، تولیدی و معرفی محصولات جدید جهت تبلیغ و اطلاع رسانی استفاده می شود. که تعداد صفحات و سبک طراحی در موقعیت های متفاوت و موضوع تبلیغات متغیر خواهد بود. مثلا نوع کاتالوگ هایی که برای صنایع غذایی تهیه و چاپ می شود با نمونه کاتالوگ های یک شرکت تولید کننده قطعات اتومبیل از لحاظ شکل و شمایل و نوع طراحی تفاوت دارد.

کاتالوگ اهمیت و نقش زیادی در متقاعد کردن مشتریان برای اقدام به خرید دارد و طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است ثابت شده که کاتالوگ هایی که حرفه ای طراحی شده اند بیش از 70 درصد بازدهی داشته اند و در تغییر تصمیم خرید مخاطب موثر بوده اند.

طبیعتا هدف هر کسب و کار و صاحبین آن همین است که قدرت و توانایی جذب مشتریان را تقویت کنند و در این راه باید از مناسب ترین و بهترین ابزار های موجود که یکی از آنها کاتالوگ است ، بهره ببرند.

روش ها و سبک های حرفه ای طراحی کاتالوگ

روش های متفاوتی در طراحی مورد استفاده قرار می گیرد که باتوجه به سلیقه کارفرما و البته نوع و تعداد محصولات و متغیر های دیگری مانند نوع مشتریان و هدف از ارائه کاتالوگ تغییر می کند. اما معمولا  دو سبک اصلی برای طراحی کاتالوگ و کتابچه های تبلیغاتی وجود دارد. یکی سبک صفحه آرایی و دیگری سبک ژورنالی است که هرکدام را دقیقا توضیح خواهیم داد.

طراحی کاتالوگ به سبک صفحه آرایی

در سبک صفحه آرایی معمولا یک قالب ثابت برای تمامی صفحات به غیر جلد و پشت جلد کاتالوگ تعیین می شود. و به غیر از مطالب و تصاویر ، چهارچوب اصلی تمامی صفحات یکسان است. معمولا کاتالوگ های آموزشی یا کاتالوگ هایی که برای معرفی خدمات و کلیات یک شرکت استفاده می شوند از این روش بهره می برند.

سبک ژورنالی

اما سبک ژورنالی وضعیت متفاوتی دارد. این روش که به طراحی ژورنال هم شناخته می شود بیشتر برای تبلیغات محصولات متنوع با صفحاتی مختص همان محصول تنظیم می شود. ژورنال های معمولا محبوبیت بیشتری هم در میان ارائه دهندگان و هم مشتریان دارند.

نمونه طراحی کاتالوگ

سپیدگرافیک باتوجه به فعالیت چندین ساله ای که در زمینه طراحی کاتالوگ و بروشور های تبلیغاتی دارد نمونه های جذاب و اختصاصی را به مشتریان خود تحویل داده است. غالبا نمونه کاتالوگ هایی که عرضه می شوند در یکی از زمینه های صنعتی ، آموزشی و اطلاع رسانی ، مد و فشن و پوشاک ، مواد و صنایع غذایی ، شرکت های معماری و ساختمانی و دکوراسیون داخلی همگی با اهداف تبلیغاتی هستند.

نمونه کاتالوگ های صنعتی

یک نمونه از کاتالوگ هایی که بیشتر در صنعت و محصولات تخصصی ، دستگاه های تولیدی ، اختراعات و ماشین و ابزارآلات استفاده می شود با نام صنعتی شناخته می شود که علاوه بر تصاویر فوق واضحی که در آنها به کار برده می شود معمولا محتوایی کاملا حرفه ای و تخصصی دارند.  کاتالوگ های صنعتی این ویژگی را دارند که برای مدت زمان طولانی به کار برده شوند و بیشتر به صاحبین صنایع و مدیران سایر سازمان ها ارائه می شود تا عموم مردم.

کاتالوگ تبلیغاتی

می توان گفت که تبلیغات ، نمونه ای از طراحی نیست بلکه هدف طراحی می باشد. ایده های تبلیغاتی و بازاریابی به واسطه این نمونه از کاتالوگ ها قابل دستیابی است. در تمام کسب و کار ها هم از کاتالوگ های تبلیغاتی در اشکال چاپی و آنلاین و دیجیتال می توان بهره برداری کرد.

طراحی کاتالوگ آموزشی

اهداف آموزشی نیز یک نمونه دیگر از کاتالوگ ها را می طلبد. معمولا این نمونه به علت تعداد صفحات زیادی که دارد بیشتر با سبک صفحه آرایی تهیه و تدوین می شود. موسسات آموزشی ، دانشگاه ها و مدارس و سازمان هایی که با هدف ارائه محصولات و خدمات آموزشی یا پژوهشی فعالیت می کنند از نمونه کاتالوگ های آموزشی استفاده می کنند.

کاتالوگ مد و فشن و پوشاک

شرکت های معتبر و پیشرو در بازار مد و پوشاک برای هر محصول و هر خدمتی که ارائه می نمایند کاتالوگ و بروشور های ویژه ای ارائه می دهند. صنعت مد و فشن باتوجه به تغییرات شگرفی که به صورت لحظه ای در ان اتفاق می افتد یکی از با استعداد ترین صنایع برای طراحی ژورنال ها و کاتالوگ های تبلیغاتی هستند و یک شرکت فعال در این زمینه ملزم است که برای از دست ندادن مشتریان قدیمی و بدست آوردن مخاطبان جدید در دوره های کوتاه مدت نمونه کاتالوگ های خود را تغییر و بهبود دهد.

کاتالوگ های مد و فشن

صنایع غذایی

صنایع غذایی نیز با توحه به تنوعی که در محصولات وجود دارد نیازمند نمونه هایی است که نسبت به رقبا جذابیت بیشتری داشته باشد. فروشگاه های زنجیره ای ، شرکت های تولید محصولات خوراکی و نوشیدنی از جمله اصلی ترین شرکت های نیازمند این نوع هستند.

شرکت های معماری و ساختمانی

شرکت های دکوراسیون داخلی و معماری که در حوزه های ساخت و ساز ساختمانی فعالیت دارند باید نمونه کاتالوگ هایی جذاب و کاملا حرفه ای داشته باشند تا مشتریان خود را به خوبی پرزنت کنند و آنها را متقاعد به ثبت قرارداد نمایند. به این علت که این شرکت ها نمی توانند نمونه پروژه های خود را مگر با استفاده از کاتالوگ و تصاویر واضح به مخاطب خود ارائه کنند.

طراحی بروشور تبلیغاتی

در شکل ساده تر می توان از بروشور نیز نام برد که به نوعی زیر مجموعه ای از طراحی کاتالوگ محسوب می شود. تدوین بروشور در گذشته بر روی یک برگه انجام میگرفت اما امروزه با گذشت زمان و تغییر در نوع تبلیغات و ارائه حجم بیشتری از اطلاعات و تغییر و افزایش ویژگی ها و کاربردهای محصولات قابل عرضه به صورت چند برگی و در صفحات بیشتری نیز طراحی می شود.

در بسیاری از کسب و کارها بروشور ها معمولا به صورت سیاه سفید طراحی می شوند این درحالیست که غالب تبلیغات ، بروشور های رنگی اثرگذاری بیشتری بر روی مخاطب دارند. البته تفاوت در مخاطب ، تفاوت در طراحی را نیز به دنبال دارد. باتوجه به حجم بالایی از بروشور ها که روزانه در اختیار ما قرار می گیرد و در اکثر مواقع حتی به آنها نگاه هم نمی کنیم ، طبیعی است اگر طراحی ویژه و شکیلی داشته باشد محتوای آن مورد مطالعه قرار می گیرد.

بروشور ها به دو شکل و قالب سه لت و دو لت طراحی می شوند و نسبتا هزینه های چاپ و طراحی پایین تری دارند و به همین دلیل بیشتر هم استفاده می شوند. اگر به دنبال تعرفه و هزینه پایین تری در تبلیغات هستید می توانید از بروشور های دولت و سه لت استفاده نمایید.

بروشور سه لت

بروشور سه لت از یک کاغذ a4  و یا a5   که دوبار به صورت متقارن تا خورده تشکیل شده است. پس با این شرایط 6 ناحیه یکسان در اختیار طراح است تا ایده ها و خلاقیت خود را بر روی آن پیاده نماید. بروشور ها قابلیت حمل راحت تری دارند.

طراحی بروشور دو لت

برای بروشور دو لت وضعیت متفاوت است در این حالت کاغذ در اثر یک خط تا به 4 صفحه مساوی تقسیم شده است. از این نوع بروشور معمولا در بانک ها و شرکت هایی که مراجعه کنندگان زیادی دارند جهت کاهش هزینه های اطلاع رسانی استفاده می گردد. این نوع بروشور هم دردسر های چاپ را ندارد و فقط با پرینت و یک پرفوراژ ساده قابل استفاده می باشد.

چاپ کاتالوگ با به صرفه ترین هزینه

پس از طراحی نوبت به چاپ می رسد که دومین بخش مهم از ایجاد کاتالوگ می باشد. روش های چاپی که برای کاتالوگ و بروشور های تبلیغاتی استفاده می شود در اکثر مواقع یا به صورت دیجیتال هستند و یا چاپ افست.

پس از اینکه کار طراحی به پایان رسید شما باید یک کاغذ با جنس مناسب و روکش شفاف را برای چاپ انتخاب کنید. اگر تیراژ پایین مد نظر شماست حتما باید از چاپ دیجیتال استفاده کنید اما اگر تعداد نسخه های بالایی نیاز دارید چاپ افست به شما پیشنهاد می شود.

چاپ کاتالوگ به روش افست به صرفه ترین روش برای کاهش هزینه ها است. اما عوامل دیگری مانند تعداد رنگ ها ، نوع صحافی ، قطع چاپ و… در تعیین هزینه نهایی تاثیرگذار هستند.

طراحی کاتالوگ بصورت سریع و آنلاین

شرکت سپیدگرافیک در تهران فعالیت دارد و مشتریان خود را از کرج و تهران و شهر های اطراف به صورت حضوری پذیرش می نماید. اما باتوجه به گسترش اینترنت و افزایش خدمات آنلاین ، ما به سایر شهر های ایران نیز طراحی کاتالوگ را به صورت آنلاین ارائه می دهیم. همچنین برای افراد و شرکت هایی که تمایل به دریافت سریع کاتالوگ و طرح های تبلیغاتی دارند هم خدمات آنلاین ارائه می شود.

اگر مایل به ارتباط آنلاین با ما هستید برای هر کدام از انواع طراحی های تبلیغاتی کاتالوگ یا بروشور باید اطلاعات کامل ، تصاویر و متن مد نظر خود را به ایمیل سپیدگرافیک ارسال نمایید.